• +90 342 317 2000

 

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği ile Tekstil Mühendisliği bölümleri Mühendislik Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından değerlendirildi.

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği Bölümleri ulusal ve uluslararası alanda tanınan bir kalite belgesi olan MÜDEK tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sürecine tabi tutuldu. Bu iki bölüm için değerlendirme süreci kapsamında MÜDEK Akreditasyon Kuruluşu’ndan gelen heyet çalışmalarını tamamladı.

 

Heyet, bölümlerin akademik programlarını, eğitim ve öğretim faaliyetlerini, laboratuvar altyapısını, öğretim elemanlarının niteliğini ve mezunların performansını değerlendirdi. Ayrıca, bölümlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunu belirlemek üzere kalite standartlarına yönelik kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi.

İlgili komisyon süreç sonunda durum değerlendirmesi için GAÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Balat ve Prof. Dr. Recep Yumrutaş, GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, bölüm başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.

 

MÜDEK tarafından gerçekleştirilen bu değerlendirme süreci, GAÜN’ün mühendislik eğitimindeki kaliteyi artırmaya yönelik sürekli çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

 

 

Kaynak: https://www.habergazetesi.com.tr/gaun-muhendislik-fakultesi-mudek-tarafindan-degerlendirildi#

https://www.iha.com.tr/gaziantep-haberleri/gaun-muhendislik-fakultesi-mudek-tarafindan-degerlendirildi-71879702

https://beyazgazete.com/haber/2024/4/5/gaun-muhendislik-fakultesi-mudek-tarafindan-degerlendirildi-7040373.html

https://habermerkezi.gantep.edu.tr/?p=71515