• +90 342 317 2000

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Erasmus Plus KA220 Yükseköğretimde İşbirliği Ortaklıkları çağrısı kapsamında bir proje başarısına daha imza attı. Yükseköğretimde lojistik alanında uygulanacak olan "Sustainable Logistics4.0: Digital and green skills for boosting innovation and sustainability of the logistics sector (SLog4.0)" başlıklı ve 400 bin Avro bütçeli proje kabul edildi.

Projenin temel amacı, Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı kapsamında lojistik eğitiminde sürdürülebilir, yeşil ve dijital yeteneklerin geliştirilmesini sağlayacak bir müfredatın oluşturulmasıdır. Projede, lojistik sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda endüstri ve lojistik 4.0’ın gereksinimlerini de dikkate alan eğitim modülleri geliştirilecektir.

1 Eylül 2022 tarihi itibariyle çalışmalarına başlayacak ve üç yıl sürecek projenin GAÜN ekibi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Eren Özceylan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ferda Özsoy Nakıpoğlu ile Oğuzeli MYO öğretim elemanları Doç. Dr. Aslı Özpolat ve Öğr. Gör. Ayca Özceylan’dan oluşmakta olup, proje partnerleri ise Poznan Teknoloji Üniversitesi (Polonya, Yürütücü), Aveiro Üniversitesi (Portekiz), Maribor Üniversitesi (Slovenya),  Valuedo SRL (İtalya), Avrupa Sertifikasyon ve Kalifikasyon Derneği (Avusturya) ve Zerynth (İtalya)’dır. 

Kaynak: https://www.gaziantepolusum.com/yuksekogretimde-surdurulebilirlik-ve-dijitallesmeye-gaunden-bir-katki-daha-70200-haberi